Ana Sayfa

Meslek Hukuku

Vergi Hukuku

Ticaret Hukuku

İktisat Teorisi

Maliyet Muhasebesi

Mali Analiz

Muhasebe Denetimi

SMMM Görüntülü DVD

SMMM Dersleri

Evrak Listesi

Sınav Tarihleri

Sınav Soru ve Cevapları

SMMM Soru Dağılımı

SMMM Staja Başlama Kitapları

SMMM Yeterlilik Kitapları

 

SMMM Yeterlilik

Smmm yeterlilik sınavında yer alan dersler ve ince noktalar....

Sınavdaki derslerin ince noktaları

* SMMM yeterlilik sınavı için çok önemli

- finansal muhasebe : finansal muhasebe sorularında her soru eşit puandadır. Düşünüldüğü gibi gelir tablosu yada bilançosu tutmayan kazanamaz diye bir şey söz konusu değildir. Bunları yapmazsanız en fazla 35 puan kaybedersiniz. Önemli olan yevmiye maddelerini doğru yapmaktır.

- finansal tablolar analizi : analiz dersi yorum kabiliyetinize kalmıştır.yorumlarda mümkün olduğunca kesin sonuç bildiren cümlelerden uzak durunuz. Olabilir, olması muhtemeldir gibi kelimeler kullanmanız yararınıza olacaktır.finansal tablolar analizi kasım sınavından sonra aşırı bir değişiklik gösterdi. Komisyon değişti. Komisyon değişmesi soru tarzınıda aynı zamanda değiştirdi.

- mali denetim : denetim dersi yorum kalitesine dayanan bir dersdir. Dersdeki ince detaylar bu dersi geçmek için çok önemli rol oynar.

- maliyet muhasebesi : maliyette önemli olan bol soru çözmek. Çünkü sorularda bir ince nokta bütün soruyu etkiliyor. Örneğin, kasım sınavının 1.sorusundaki teknik kapasitemi dikkate alınacaktı yoksa fiili kapasitemi sorusunun yanıtı çok kolay bir soruyu içinden çıkılmaz hale getiriyor.

- vergi hukuku : bu dersin sorularını yanıtlarken mümkün olduğunda basit cümlelerden uzak durun. Kanundaki kelimelerle ifade etmeye çalışın. Örneğin araba yerine binek otomobil, indirim yerine iskonto,kdv kanunu yerine 3065 sayılı kdv kanunu v.b gibi kelimeler kullanınız. Vergi hukuku zor bir ders görünmesine rağmen aslında meslek mensupları için en kolay dersdir. Fakat bildiğinizi doğru ifade etmeniz gerekmektedir. Bu dersde kullanacağınız teknik terimler olumlu etki yapmaktadır. Sınav hangi sorulara ne tarzda cevap yazılacağı eğitim setimizde mevcuttur.

- temel hukuk : ağırlık ticari hukuk üzerine sorular gelmektedir. Soruları cevaplarken kullanacağınız kelime ve yorum tarzları setimizin içerisinde anlatılmıştır.

- meslek hukuku : 3568 sayılı meslek kanununu mecburen ezberleyeceksiniz.yeni meslek yasamızdaki değişiklik içeren kanunda çok önemli.kesinlikle bu değişikliklerdende soru gelecektir. Genel soru kalıpları aynıdır.

Ve her ders hakkında çok ince püf noktalar ,unutmayın ; soruların cevapları kadar kelime ve yazma ayrıntılarıda puan kazandırır…

Dersler:

SMMM
FİNANSAL MUHASEBE
SMMM SMMM YETERLİLİK MUHASEBE DENETİMİ
SMMM SMMM YETERLİLİK MALİYET MUHASEBESİ
SMMM SMMM YETERLİLİK VERGİ MEVZUATI ve UYGULAMASI
SMMM SMMM YETERLİLİK MESLEK MEVZUATI
SMMM HUKUK
SMMM SMMM FİNANSAL TABLOLAR ve ANALİZİ
SMMM SMMM YETERLİLİK TEMEL HUKUK

Mustafa Kemal Paşa Mah. İstiklal Cad. No:48/1 İstanbul/AVCILAR
0 212 428 23 21 - 0212 428 23 39